Miluj bližního svého / Love and War

Kód: 8751767

Úplný název:

Miluj bližního svého / Love and War (Mulick Sumit):

Autor a popis:

Mulick Sumit, Machart, 120 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
89 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Novela indického autora Sumita Mullicka, která vychází ve dvojjazyčném česko-anglickém vydání, je prvním vykročením tohoto zajímavého spisovatele mezi české čtenáře. Aby mohl být člověk píšícím rebelem, musí mít fantazii. Musí být rebelem s fantazií. Sumit Mullick je takovouto osobností. Zavádí nás do světa fantazie se zcela reálnými problémy, které však zobrazuje tak, že nás nutí současně se smát i bát.
Novela Miluj bližního svého hovoří jakoby Čechům ze srdce. Čechům, z nichž většina ke svému životu nepotřebuje církev ani omezující zákony, ale o to víc si cení obyčejné lidské svobody a světských radostí. Kdyby ji napsal český autor, pobavili bychom se, ale fakt, že vzešla z pera indického spisovatele, který hovoří "naší řečí", jí dává neobvykle pikantní příchuť. Dostává se k nám touto formou poselství, nad nímž máme tendenci mávnout rukou, ale jež nás nutí k zamyšlení díky situacím vyhroceným ad absurdum, neumožňuje nám uniknout, buší nás do očí a křičí na nás ze stránek. Při čtení se budete velmi dobře bavit.
Novela je původně součástí širšího souboru povídek s (do češtiny nepřeložitelným) názvem "Fairyish Tales", které jsou jakýmisi příběhy neskutečného skutečna. Titul Miluj bližního svého je první vlaštovkou z tohoto cyklu.

Sumit Mullick o sobě: "Žiji v Indii, kde pracuji a píšu. Pocházím z Kalkaty, kde jsem strávil svá formující léta. Cítím, že Indie je pro psaní fantastickým místem. Indie, která je jak moderní, tak starodávná, a často lavíruje mezi těmi dvěma. To se pak projevuje v některých velmi legračních sociálních normách a zmatené definici morálky. Jako spisovatel věřím, že je mou zásadní povinností toto zmatení snižovat a napomáhat pochopení. Pochopení s sebou obvykle přináší pokrok a pokrok většinou přináší spokojenost."

Nahlédnout do Miluj bližního svého / Love and War Nahlédnout do Miluj bližního svého / Love and War

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Miluj bližního svého / Love and War do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Miluj bližního svého / Love and War.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Miluj bližního svého / Love and War (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Miluj bližního svého / Love and War bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Miluj bližního svého / Love and War doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Miluj bližního svého / Love and War