Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů

Kód: 2002595

Úplný název:

Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů (Komárek Stanislav): Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů

Autor a popis:

Komárek Stanislav, Academia, 368 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
252 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Kniha zachycuje celou šíři jevů v rámci adaptivních zbarvení v přírodě: krypse, aposematismu i různých typů mimézí i historii jejich poznávání za posledních dvě stě let.

Jak ovlivnil darwinovský obrat interpretaci vnějšího vzhledu živých organismů? Proč bylo nutno postulovat pohlavní výběr? Jak se vynořily koncepce různých typů mimézí (batesovské, müllerovské, peckhamovské, wasmannovské, parciální atd.). Jak je to s živočišnými kresbami? Jak interpretovali vnější vzhled živočichů Portmann, Hingston a jejich následovníci?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Příroda

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Příroda / Mimikry a příbuzné jevy - Dějiny poznávání a výkladu vnějšího vzhledu živých organismů