Minerály Českého středohoří

Kód: 8647525

Úplný název:

Minerály Českého středohoří (Dvořák Zdeněk, Radoň Miroslav, Svejkovský Jiří, Janeček Oldřich, Dvořák Pavel, Fuchs Petr):

Autor a popis:

Dvořák Zdeněk, Radoň Miroslav, Svejkovský Jiří, Janeček Oldřich,, Muzeum města Ústí nad Labem, 253 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
528 Kč (690 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

Jedinečná publikace o minerálech Českého středohoří přináší dlouho očekávané shrnutí historických i současných znalostí o nerostech zdejší sopečné krajiny.
Tým šesti autorů zúročil své dlouholeté zkušenosti, terénní a badatelskou činnost v Českém středohoří a vytvořil souborné dílo, které reprezentuje současnou úroveň znalostí. Kniha je rozdělena na dílčí kapitoly obsahující přehled výzkumů a sběratelství, informace o vulkanismu, obsáhlou část popisující 50 nejznámějších lokalit v Českém středohoří a okrajové části Lužických hor, a druhou obsáhlou část věnovanou charakteristice jednotlivých minerálů (zejména zeolitů).
Samostatnou kapitolu pak tvoří tématika zkamenělých dřev, ložisek hnědého uhlí a polymetalických rud nebo těžba českého granátu. Nechybí ani seznam literatury, rejstříky a cizojazyčné resumé. Texty v knize jsou doplněny množstvím kvalitních fotografií.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Minerály Českého středohoří do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Minerály Českého středohoří.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Minerály Českého středohoří (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Minerály Českého středohoří bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Minerály Českého středohoří doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Minerály Českého středohoří