Minulost, kterou nikdo nezapsal

Kód: 7465173

Úplný název:

Minulost, kterou nikdo nezapsal (Květina Petr, kol.):

Autor a popis:

Květina Petr, Pavel Mervart, 660 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
428 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 20.10.2017 dopoledne. 
 

Co uděláte, když na svatbě své bývalé lásky v Londýně zjistíte, že ctihodný pradědeček ženicha byl masovým vrahem domorodců v Kongu? Napíšete o tom knihu!
Kniha Petra Květiny a spolupracovníků boří zaběhnuté představy o minulosti chápané jako sled historických událostí. S přispěním archeologie a antropologie může čtenář nahlédnout pod povrch psané historie a vidět, že literární prameny nemusí být nutně nejspolehlivějším zdrojem informací o minulosti. V hledáčku zájmu se však ocitají hlavně společnosti bez vlastních psaných záznamů, a to jak ty z dávné minulosti, tak i takové, které existovaly ještě relativně nedávno.
Kniha ukazuje jinakost těchto archaických společností, těžko uchopitelnou v referenčnímměřítku západní éry postmodernismu. Jejich odlišnost je mnohdy tak výrazná, že autoři neváhali příslušníky takových společnosti označit jako „ty druhé“. Ty, kteří jsousice lidmi, ale nesdílejí s námi mnoho ze svých mentálních, technologických ani behaviorálníchvzorců. Osou jejich studia jsou v pojetí knihy základní ekonomické strategie, jako lov a sběr, pastevectví, zahradní zemědělství a polnohospodářství.
Výpravný styl textu je mimořádně dobře sklouben s celobarevným obrazovým doprovodem, který je tvořen scénickými ilustracemi a mnoha unikátními fotografiemi. Velmi atraktivní je využití konceptu rozšířené reality, takže některá vyobrazení lze s pomocí markeru spojit s mobilním zařízením (telefon, tablet) a získat na displeji trojrozměrný obraz. Kniha je celkovým pojetím v českém prostředí unikátní a vytváří nový pohled na předhistorické společnosti, zajímavý pro širokou veřejnost i novou generaci studentů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Minulost, kterou nikdo nezapsal do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Minulost, kterou nikdo nezapsal.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Minulost, kterou nikdo nezapsal (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Minulost, kterou nikdo nezapsal bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Minulost, kterou nikdo nezapsal doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Minulost, kterou nikdo nezapsal