Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii

Kód: 8725614

Úplný název:

Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii (Bachmannová Ingeborg):

Autor a popis:

Bachmannová Ingeborg, Triáda, 480 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
363 Kč (496 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Druhý svazek esejů I. Bachmannové představuje jádro jejího kritického díla. Tvoří ho úvahy zaměřené na literaturu, na filosofii a na hudbu, tedy obory, jimž věnovala specifický zájem a v nichž mohla rozvinout své mimořádné schopnosti snoubící pronikavý intelekt s krajní citlivostí. Literatura byla jejím celoživotním údělem a měla rovněž potřebu ji pro sebe poetologicky reflektovat, filosofii vystudovala (studia zakončila rigorózní prací, jež je kritickým rozborem existenciální filosofie Martina Heideggera) a hudbou, jíž se původně chtěla věnovat, se zabývala již od mládí (a také mj. napsala několik libret, kdy spolupracovala se skladatelem Hansem Wernerem Heinzem). Literatuře je věnováno nejvíce prostoru – zprvu se v rozhlasových esejích obracela k představitelům evropské moderny Robertu Musilovi, Marcelu Proustovi a Franzi Kafkovi, později se v recenzích či vzpomínkách přenesl její zájem na současníky (Sylvia Plathová, Thomas Bernhard, Witold Gombrowicz, Giuseppe Ungaretti). Vyvrcholením literárněkritické reflexe jsou Frankfurtské přednášky – pět přednášek o literatuře, které pronesla v semestru 1959/1960 na univerzitě ve Frankfurtu. Z filosofické oblasti jsou velice podnětné její eseje o Ludwigu Wittgensteinovi a Simone Weilové, oblast hudby zastupují mj. úvahy Hudba a básnictví, poznámky o vzniku libret, oslava hudby (poetický text Podivuhodná hudba) i lidského hlasu (Pocta Marii Callas).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Místo pro náhody / II / Eseje o literatuře, hudbě a filosofii