Mistr Jan Hus

Kód: 8728783

Úplný název:

Mistr Jan Hus (Chadima Martin):

Autor a popis:

Chadima Martin, Česká biblická společnost, 248 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
186 Kč (248 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kdo byl Jan Hus, který tak zásadním způsobem přispěl k formování našich dějin? Kdo byl tento horlivý kazatel a karatel, který se stal "úhelným kamenem" budoucího vývoje českého náboženského hnutí? Byl Hus člověkem zasaženým pýchou a nepokorou? Byl skutečně bludařem, kacířem, heretikem? Nebo byl obětí zlovolného jednání koncilu, který byl složen ze samých zpupných prelátů? Na všechny tyto otázky se pokusíme dát v této knize odpověď.

Autor je teolog, pedagog a duchovní Církve československé husitské. Svůj dlouhodobý zájem o Husův odkaz zúročil také jako člen Komise pro studium problematiky, spojené s osobností, životem a dílem mistra Jana Husa při České biskupské konferenci. Vrcholem snah této komise bylo uznání Husa coby reformátora z úst papeže Jana Pavla II. v roce 1999.

"Martin Chadima svým spisem navazuje na současný stav bádání o Husovi, opírá se o směrodatné prameny, shrnuje aktuální poznatky v textu, který nepokračuje ve vytváření husovské legendy, ale také neodebírá Husovi respekt, který mu patří. Ukazuje, že lze zachovat faktografickou spolehlivost a přesto předložit obraz svědka, který zůstává inspirací pro život církví a pro život státu." Ivan O. Štampach
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mistr Jan Hus do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mistr Jan Hus.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mistr Jan Hus (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mistr Jan Hus bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mistr Jan Hus doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství