Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese

Kód: 8686325

Úplný název:

Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese (Pachmanová Martina):

Autor a popis:

Pachmanová Martina, VŠUP, 224 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
306 Kč (420 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sborník Mít a být: Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese vznikl v rámci týmového projektu navazujícího magisterského studia Dějiny a teorie designu a nových médií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Věnuje se aktuálním otázkám vztaženým k jedné ze základních lidských činností – sbírání předmětů. Spíše než na metody související s vytvářením muzejních či soukromých sbírek artefaktů se však soustředí na reflexi samotného sběratelského procesu v mimouměleckých a mimoinstitucionálních oblastech. Jednotlivé příspěvky ukazují důvody, které člověka vedou ke sběru a kumulaci předmětů (obsesivní, ekonomicky spekulativní, sentimentální, vědecké, volnočasové, statutotvorné, patologické, existenční apod.), a zaměřují se na různorodost sbírek dle povahy sbíraných předmětů i dle zájmu samotných sběratelů a způsobů jejich práce. V příspěvcích jde nejen o analýzu předmětů hodných sběratelského zájmu (jimiž je dnes v podstatě cokoli), ale rovněž o psychologické, sociální, antropologické či ekologické aspekty sběratelství. Součástí sborníku jsou autorské eseje studentek VŠUP i externích odborníků, rozhovory, překladové texty předních světových odborníků na sběratelství a podrobná bibliografie k tématu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Mít a být. Sběratelství jako kumulace, recyklace a obsese