Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží

Kód: 7252334

Úplný název:

Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží (Kulhánková Jitka): Útržky z malého Tibetu aneb po šedesátce me doma nic neudrží

Autor a popis:

Kulhánková Jitka, Práh, 232 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
239 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
 

Více než jen cestopisný deník. Poučná kniha, která může být rovněž návodem k aktivnímu a radostnému stárnutí.
Čtyři kamarádky - ve věku, kterému se říká zralý - se vydaly na cestu do Ladaku - Malého Tibetu, ležícího v podhůří Himálaje. Cestovaly k bájné řece Indus, do velehor s ledovcovými vrcholky osmitisícovek i za drsnou přírodou v podhůří, za buddhistickými mnichy a jejich kláštery. Snažily se pochopit tamější tradice, kulturu, filozofii.
Tato kniha není jen zprostředkováním myšlenek buddhismu a přiblížením himálajské přírody. Její autorka Jitka Kulhánková propojuje historické, kulturní a náboženské exkurzy s výpravami za obyčejnými lidmi, popisuje setkání s rolníky, s dětmi žijícími a vychovávanými v klášterech, obdivuje ženy, které perou prádlo v bahnitých řekách...
Cestovní deník napěchovaný dojmy a osobními zážitky, autorka doplňuje „ladackými útržky“, které přibližují historii, kulturu a geografii Ladaku. Tyto pasáže evokují i útržky Buddhových kázání pod širým nebem, které vítr roznáší do celého světa a které jako by povlávaly v podobě barevných praporků lungta nad krajinou.
Kniha může být i užitečným pomocníkem na cestách dalším poutníkům, kteří se do Ladaku teprve chystají, a nabízí možnost porovnat vlastní zkušenosti a zážitky těm, kteří už po Malém Tibetu cestovali.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Mizející Ladak - Útržky z Malého Tibet aneb Po šedesátce mě doma nic neudrží