Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č

Kód: 8649546

Úplný název:

Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č (kol.):

Autor a popis:

Kol., Masarykův ústav AV ČR, 198 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
120 Kč (160 Kč)
  / ks  
koupit
 

Šestice renom.odborníků se spojila k rekonstrukci mocenských poměrů období několika prvních let existence meziválečné Čes.rep. V neotřele koncipovaé publikaci se věnují procesu vzniku, utváření a upevňování nového státu. Výzkum v oblasti revoluční, státní a ekonomické moci vychází nejen ze základního historiografického bádání, nýbrž zasazuje problematiku i do širších politologických, sociologických a sociálně psycholog.souvislostí Do značné míry koriguje zdánlivě jasnou představu o naprosté diskontinuitě vývoje před a po r.1918.Zásadní změny mocenské struktury a výrazná proměna společenských elit přinesly zcela novou podobu moci.Je však zajímavé, že mezi habsburskou monarchií a masarykovskou první republikou lze nalét až překvapivě velký počet prvků vývojové kontinuity.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Moc, vliv a autorita v procesu vzniku a utváření meziválečné Č