Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání

Kód: 7363153

Úplný název:

Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání (Štaif Jiří):

Autor a popis:

Štaif Jiří, Dokořán, 440 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
254 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
 

Historické bádání o moderních elitách se u nás začalo soustavně rozvíjet až po roce 1989. Časem se ukázalo, že bude třeba rozlišit různé typy vůdčích vrstev, mezi nimiž hrají nezastupitelnou roli právě elity podnikatelské. Organizace jejich výzkumu se ujal Ústav hospodářských a sociálních dějin na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, jenž vytvořil k tomuto účelu zvláštní badatelský tým. Sborník Moderní podnikatelské elity – metody a perspektivy bádání přináší první výsledky tohoto výzkumu. Metodologicky je postaven na solidní znalosti zahraničních vzorů. Jeho autorky a autoři se domnívají, že podnikatelské elity je možno považovat i ve vícenárodnostním prostředí českých zemí (1848–1948) za malé skupiny lidí, které se ve sféře hospodářských aktivit vyznačují vysoce nadprůměrným výkonem, vůdčími pozicemi v klíčových rozhodovacích procesech a schopností vytvářet exkluzivní, nezřídka i vzájemně rivalizující sítě formálního i neformálního společenského vlivu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Moderní podnikatelské elity-metody a perspektivy bádání