Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici

Kód: 2443623

Úplný název:

Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici (Vepřek Miroslav):

Autor a popis:

Vepřek Miroslav, , 222 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
122 Kč (167 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha se věnuje komplexní analýze dvou pozoruhodných církevněslovanských paraliturgických textů, Modlitbě sv. Řehoře a Modlitbě vyznání hříchů. Tato analýza vychází z komparace s jejich dosud neznámými a v nedávné době autorem objevenými latinskými předlohami. Původ překladu obou modliteb je možno zřejmě hledat v přemyslovských Čechách v 11. století, i když se zachovaly až v mladších opisech z ruského prostředí. Prostřednictvím jejich zkoumání jsou zvažovány také mnohem širší souvislosti této problematiky - kontext českocírkevněslovanského písemnictví jako celku, nejstarší literární vztahy česko-ruské, otázka západních vlivů na staroslověnštinu či možnost iroskotského misijního působení na počátky moravského a českého křesťanství.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Modlitba sv. Řehoře a Modlitba vyznání hříchů v církevněslovanské a latinské tradici