Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa

Kód: 7461439

Úplný název:

Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa (Morganová Helen): Honba za nejcennejšími známkami sveta

Autor a popis:

Morganová Helen, BB/art, 300 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
216 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Prožijte dobrodružné hledání nejžádanějších poštovních známek na světě, vydejte se z tropického ostrova v Indickém oceánu až do tichých aukčních síní moderního světa. Je to dramatický i vášnivý příběh prvních lovců poštovních známek. V září 1847 byly na dopisní obálky nalepeny barevné čtverečky papíru; posloužily k odeslání vstupenek na maškarní ples, pořádaný na tropickém ostrově Mauriciu. Nikdo z přítomných netušil, že obálka s touto známkou bude jednou stát přes milion dolarů.
Když se dvoupencový „Modrý mauricius“ v roce 1865 objevil na začínajícím trhu se známkami ve Francii, okamžitě se stal slavným. V roce 1903 byl bezchybný kus nalezen v dětském albu. Známku koupil na aukci princ velšský a Modrý mauricius získal hvězdné postavení. Známka s označením „poštovní úřad Mauricius“ je synonymem slávy, bohatství i záhad. Helen Morganová vypráví fascinující příběh o nejvyhledávanějších kouscích papíru. Čtenáře zavede do Port Louis na Mauriciu, do Bordeaux, do Indie i Velké Británie, do Švýcarska i Japonska, všude tam, kam míří sny a představy všech sběratelů známek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Modrý mauricius - Honba za nejcennějšími známkami světa