Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní)

Kód: 7304178

Úplný název:

Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní) (Janovic Tomáš): Výbor z epigramu, aforismu a básní

Autor a popis:

Janovic Tomáš, AKROPOLIS, 126 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
55 Kč (80 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Každý, kdo aspoň čas od času sleduje slovenskou literární scénu, nemohl si nevšimnout výjimečného postavení Tomáše Janovice (* 1937), básníka, aforisty, epigramatika, autora písňových textů, skečů a dialogů a rovněž úspěšných knížek pro děti. Svými lakonickými, ostře vypointovanými texty mluví svým krajanům do duše a do svědomí - a oni mu za to ještě tleskají! V Čechách něco naprosto nepředstavitelného. Janovicovy břitké morality naštěstí netrpí protivnou zapšklostí mravokárců, kteří tak rádi dávají svým bližním za příklad sami sebe, a i když autor výslovně připomíná, že inspirací mu je rodná Slovač, jeho krajany jsme vlastně i my, Češi a Moravané, Středoevropané s podobnou lidskou a historickou zkušeností. Cena Dominika Tatarky, kterou Tomáš Janovic obdržel za svou poslední knížku Maj ma rád, nám výmluvně připomněla, že existuje dost důvodů, proč bychom jej měli číst i my Češi. Doslov napsal Milan Lasica, ilustrace jsou dílem známého ak. mal. Dušana Polakoviče, překlad ä výběr pořídil básník Jiří Žáček.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní) do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní).
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní) (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní) bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní) doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Citáty

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Citáty / Moje nejmilejší hříchy (výbor z epigramů, aforismů a básní)