Morava v době ledové

Kód: 2106364

Úplný název:

Morava v době ledové (Musil Rudolf): Prostredí posledního glaciálu a metody jeho poznávání

Autor a popis:

Musil Rudolf, Masarykova univerzita-Vydavate, 228 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
332 Kč (480 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Málokterá země se může pochlubit tak bohatou historií kvartérních výzkumů, především nálezů fauny, flóry a tehdejšího člověka, jako Morava. Je to především díky tomu, že se nachází na přirozeném spojení mezi severem a jihem Evropy. Po celou dobu čtvrtohor proto sloužila jak rostlinstvu, tak i živočichům k sezónním i globálním přesunům.
Zatímco nyní chodíme žleby Moravského krasu po asfaltových silnicích, není to tak dávno, co zde byly pouze úzké klikaté lesní cesty, kde si na některých místech dva koňské povozy sotva vyhnuly. A co bylo ještě dříve? Na tuto otázku by měla odpovědět tato kniha.
Chceme v ní ukázat, jak napínavá je paleontologická práce, čím vším se zabývají kvartérní studia a jaké, dosud neznámé, otázky bude nutné v budoucnosti řešit.

Few countries can boast such rich history of Quaternary research as Moravia, especially finds of fauna, flora and the prehistoric man. It is mainly due to its location on a natural interface between north and south Europe. Moravia thus served throughout the Quaternary for seasonal and global movement of vegetation and animals. While now you can go through the gorges of the Moravian Karst on tarmac roads, not so long ago there were only narrow winding forest roads where in some places two horse-drawn carriages barely avoided each other. But what was there before? This book sets out to find the answer. The author wants to show how exciting paleontological work is, what Quaternary studies involve and what previously untapped issues should be addressed in the future.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Morava v době ledové do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Morava v době ledové.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Morava v době ledové (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Morava v době ledové bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Morava v době ledové doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravěk