Moudrost a vtip Winstona Churchilla

Kód: 7335302

Úplný název:

Moudrost a vtip Winstona Churchilla (kol.):

Autor a popis:

LEDA, 200 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
158 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Boj Winstona Churchilla (1874-1965) s politikou appeasementu (mnichovanstvím), za který mu nejprve spílali do válečných štváčů, jej nakonec vynesl v kritickém válečném roce 1940 do čela vlády. Svou úžasnou rétorikou dokázal vyburcovat izolovaný ostrovní národ k odhodlanému válečnému úsilí a dovedl jej k vítězství nad hitlerovským Německem. Historik Andrew Roberts vtipně poznamenal (ve Vichru války), že Churchillovy projevy měly cenu nejméně tří německých divizí.
Churchill se rétorice pilně věnoval od mládí, snad i proto, aby - podobně jako Demosthenes - překonal svou vadu řeči. Byl si vědom, že schopnost dobře mluvit hraje v politice naprosto zásadní roli; jen styl řeči dokáže vyzdvihnout smysl sdělení, zdůraznit jeho závažnost a zapůsobit na posluchače. Skutečný vůdce musí inspirovat, tedy apelovat na největší hodnoty a ideály národa a civilizace.
Churchill by ovšem nebyl Angličan, kdyby nechápal, že v podstatě politiky je i hra, že v srdci dobrého projevu nejsou jen vážná slova, ale i moudrost a vtip v bonmotech. Dokonce se domníval, že po všech strastech a bojích, jež budou nakonec zapomenuty, zde zůstanou plody jeho slovesného úsilí (vždyť také získal Nobelovu cenu za literaturu) a že nejdéle budou žít jeho vtipné bonmoty, epigramy. Neboť právě ony zachycují věčné a paradoxní pravdy o člověku.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Moudrost a vtip Winstona Churchilla do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Moudrost a vtip Winstona Churchilla.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Moudrost a vtip Winstona Churchilla (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Moudrost a vtip Winstona Churchilla bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Moudrost a vtip Winstona Churchilla doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Moudrost a vtip Winstona Churchilla