Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog

Kód: 7364051

Úplný název:

Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog (Preece Rob): Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psychologie

Autor a popis:

Preece Rob, Barrister & Principal, 136 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
176 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

Není nutné vzdát se psychoterapie, abyste mohli následovat cestu buddhismu. Tato kniha může přinést klid do duše těm, kdo mají dojem, že si buddhistické učení a západní psychologie v mnohém odporují. Ukazuje, jak se mohou ve skutečnosti vzájemně doplňovat.
Psycholog a dlouholetý praktikující tibetského buddhismu přináší pohled, který osvětluje vztah mezi emocemi a duchovní praxí. Náš citový život vidí jako něco, co leží v samotném jádru našeho probuzení.

Často se má za to, že sféra emocí je jednou z oblastí, kde se buddhismus a západní psychologie rozcházejí. Máme emoce vnímat jako cenné, podrobovat je zkoumání a pracovat s nimi jako s vodítky, která nás dovedou k hlubšímu sebepoznání? Nebo jsou něčím, co bychom měli ignorovat a čemu bychom se měli vyhýbat, jakmile to rozpoznáme? Podle Roba Preece není ani jeden z těchto extrémních pólů správný. Vytyčuje cestu terénem emocí v jejich vztahu k buddhistické praxi, přičemž ukazuje, že i když jsou emoce opravdu tím, co se v buddhistickém učení označuje jako „skandhy“ (složky iluzorního „já“), můžeme se toho na základě těchto skandh mnoho naučit. Pozornost věnovaná jejich obsahu přispívá nejen k psychickému zdraví, ale také nám otevírá hluboký vhled do povahy skutečnosti. Autor čerpá z vlastních zkušeností s emocemi a meditací, které získal prostřednictvím svého studia tibetského buddhismu a psychoterapie, a ukazuje, jak může práce s emocemi doplnit meditační praxi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Moudrost cítění - Jak pracovat s emocemi s využitím poznatků buddhismu a západní psycholog