Mozek

Kód: 7217686

Úplný název:

Mozek (autorů Kolektiv): Exkurze po mysli, pameti a inteligenci

Autor a popis:

Jota, 352 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
38 Kč (48 Kč)
  / ks  
koupit
 

Encyklopedie Britannica s předmluvou od Cordelie Fine

Cesta za tajemstvím lidského mozku je fascinující výpravou do tajů neurofyziologie a myšlenkového světa, který ji obklopuje. Záhada lidského mozku zaměstnávala myslitele a vědce již odnepaměti: Jak vlastně funguje? Co je mysl? Pracuje mozek podobně jako počítač? Co nám vypovídají duševní poruchy o tom, jací doopravdy jsme? Co je paměť? Jak máme měřit inteligenci?
Encyklopedie Britannica podává ve svém průvodci ucelený přehled nejrůznějších přístupů ke zkoumání mozku včetně nejnovějších poznatků z oblasti výzkumu kmenových buněk a neuronové plasticity. V rozsáhlé předmluvě nabízí spisovatelka a psycholožka Cordelia Fine svůj pohled na současnou debatu na poli neurologických věd a nové výzkumy přesné úlohy, jakou hraje mozek v lidském chování.

Britannica - Od svého vzniku v době skotského osvícenství nepřestává Britannica přispívat k rozvoji moderní vědy, humanismu a všeobecné vzdělanosti. V roce 2008 oslavila Britannica 240. výročí své existence.
Čtenáři encyklopedie Britannica jsou již přes dvě století přitahováni k četbě jejích hesel, v nichž nacházejí poznání, porozumění, odpovědi na otázky a inspiraci. Také v době internetu pokračuje Britannica, první encyklopedie přístupná on-line, v plnění vysokých nároků veřejnosti na precizní informace a naučné publikace, jejichž údajům můžete bez obav důvěřovat.
Série průvodců Britannica nabízí základní seznámení s mnoha klíčovými tématy naší doby. Srozumitelné, aktuální a pečlivě zpracované tituly této řady přinášejí nejmodernější poznatky a analýzy, které ocení vědci, studenti i laici.Čtenáři průvodců Britannica mohou navštívit naše stránky, kde najdou bezplatný přístup do naší obrovské informační databáze. Další podrobnosti o této knize a dalších titulech téže řady včetně rozsáhlých úryvků najdete na www.brain.britannicaguides.com.
 
 
 
 
 
 
 

S Mozek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura