Mříže a smích

Kód: 7204743

Úplný název:

Mříže a smích (Sedlák Jiří, Renčín Vladimír):

Autor a popis:

Sedlák Jiří, CERM, 224 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
163 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Autor knihy Mříže a smích docent PhDr. Jiří Sedlák, CSc., absolvoval za pražského (a brněnského) jara 1968/1969 desítky nejrůznějších přednášek, besed a diskusí o nutnosti demokratizace a humanizace socialismu. Byl proto v roce 1969 řešen služebně a stranicky. Výsledkem byl vyhazov z Komunistické strany Československa a z Vojenské akademie a zákaz veškeré činnosti. V roce 1971 byl odsouzen Vyšším vojenským soudem z Tábora k deseti měsícům nepodmíněně za trojí hanobení podle §§ 102, 103, 104 a 198 trestního zákona (šlo však o pravdivou kritiku režimu a sovětské okupace), byl mu odebrán snížený příspěvek za službu a byl degradován z podplukovníka na vojína.
Text knihy Mříže a smích napsal jako svědectví o půlroku svého života v komunistickém vězení. V letech 2008-2010 autor doplnil pojednání Z politického humoru (Od antiky po dnešek). Tímto textem útočícím satiricky na autoritářské a totalitní režimy (i na kazy demokracie) jako by to autor svým věznitelům aspoň zčásti oplatil. Takže oba texty tvoří jakousi organickou jednotu protikladů.
V tomto poutavém dílku se navíc v neobyčejně vzácné shodě potkávají poetika literární s kreslířskou poetikou Vladimíra Renčína.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mříže a smích do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mříže a smích.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mříže a smích (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mříže a smích bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mříže a smích doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé