Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické

Kód: 2493035

Úplný název:

Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické (Přibský Vladimír):

Autor a popis:

Přibský Vladimír, Ikar, 216 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
175 Kč (219 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Deník mladičké královny Anny Svídnické - a prozraďme hned na počátku, že pouze fiktivní - zachycuje dramatické události jara roku 1355, které provázely Karlovu římskou císařskou korunovaci. Současně s Karlem byla korunována římskou císařovnou i jeho choť Anna. Bylo jí teprve šestnáct let. Zápisky mladé české královny jakoby den po dni zaznamenávají vývoj vztahu šestnáctileté dívky k muži téměř o třiadvacet let staršímu, českému králi Karlovi. Anna Svídnická byla krásná a inteligentní mladá žena. Karel záhy poznal, že v ní našel ideální partnerku, a nebylo divu, že se do ní hluboce zamiloval. Pro jejich vztah bylo právě jaro roku 1355 klíčovým obdobím. Mělo přinést odpověď na otázku, může-li se čirá povinnost, před niž byla Anna zpočátku postavena, proměnit v obdiv a lásku. Bylo to právě tohle jaro, které mělo způsobit ten zázrak.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Česká literatura / Česká současná literatura / Můj muž král Karel IV. - Z deníku královny Anny Svídnické