Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra

Kód: 7222950

Úplný název:

Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra (Scholler Christiane, Hohenberg Anita):

Autor a popis:

Scholler Christiane, Hohenberg Anita, Víkend, 160 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
245 Kč (359 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Nekonformní muž s mnoha plány do budoucna, důsledný stratég a nezlomná povaha: arcivévoda František Ferdinand byl v nesprávné době na nesprávném místě. Nejen 28. června 1914 v Sarajevu, nýbrž i ve století, v němž žil. Jeho tragický osud znamenal konec jedné epochy a zároveň začátek nové doby. Většinou jsme o tom četli jen obvyklé dějepisné texty. Jinak však události vypadají, když se slova ujme člen rodiny: Anita Hohenberg, pravnučka následníka trůnu, matka čtyř dětí, zámecká paní na Artstettenu. Žije a počíná si jednoznačně s orientací na budoucnost, zároveň však chce zachovat živou vzpomínku na historii zámku a jeho obyvatel. Zvlášť na „zmařeného vládce“, arcivévodu Františka Ferdinanda, tedy následníka trůnu, o němž, jak se domníváme, víme skoro všechno. Její podrobné a živé líčení poskytuje nový pohled na Habsburka, který se objevuje téměř ve všech učebnicích dějepisu na světě - ale nikdy není popsán tak, aby bylo možné pochopit skutečného člověka za oficiální maskou arcivévody. Proto vznikla tato kniha, která je víc než učebnice dějepisu. Je to návod jak spoluprožívat a prociťovat skutečnost. Osudové události po zavraždění následníka trůnu a jeho manželky totiž nejen vyvolaly první světovou válku, nýbrž i zapříčinily nové uspořádání Evropy. A také tragicky a natrvalo ovlivnily osud osiřelých dětí a jejich potomků.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Můj pradědeček František Ferdinand - Příběh arcivévody Františka Ferdinanda očima jeho pra