Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte

Kód: 7387821

Úplný název:

Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte (Feuchtwanger Edgar):

Autor a popis:

Feuchtwanger Edgar, Triton, 160 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
178 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.9.2017 dopoledne. 
 

Období nástupu nacismu a jeho následného teroru zůstává nadále nevyčerpatelným zdrojem svědectví z řad jeho odpůrců a obětí. Vzpomínky historika Edgara Feuchtwangera, synovce známého německého spisovatele Liona Feuchtwangera, které poprvé sepsal ve svých 88 letech a vydal s pomocí Bertila Scaliho, jsou jejich dalším překvapivým příkladem: ve vyprávění, jehož působivost umocňuje přítomný čas, se autor vrací do doby, kdy žil od svých pěti do čtrnácti let s rodinou v Mnichově v těsném sousedství Adolfa Hitlera. Zejména na mladé čtenáře - ale nejenom na ně - bezpochyby silně zapůsobí Edgarova upřímná výpověď židovského chlapce, do jehož každodenních radostí dětství, prožívaného v bezpečí domova i na dalších oblíbených místech Bavorska, obklopeného láskou rodičů, chůvy i širokého příbuzenstva, postupně proniká hrozba nebezpečí, spojená s osobou souseda odnaproti, jež Edgar zpočátku nechápe: zatímco v prvních letech školní docházky se pyšní kresbami, na nichž dominuje hákový kříž nebo Hitlerova fotografie, o několik let později se s pocitem vědomé nenávisti, již zcela ztotožněn se svými židovskými kořeny, ocitá osamocen mezi spolužáky - členy Hitlerjugend. Většině členů rozvětvené rodiny Feuchtwangerů se podařilo z Německa včas uprchnout, Edgarovi rodiče téměř zázrakem přežili, ale jeho teta Bella zahynula v Terezíně. Sám Edgar se v roce 1939 dostal do Velké Británie, kde se ho ujala jedna rodina v Cornwallu. Vystudoval univerzitu v Cambridge a žije u Winchesteru.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Můj soused Hitler - vzpomínky jednoho židovského dítěte