Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři

Kód: 8737801

Úplný název:

Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři (Jirásek Josef):

Autor a popis:

Jirásek Josef, Pavel Mervart, 240 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
184 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
 

Josef Jirásek v den mobilizace 27. 7. 1914 narukoval k 18. pěšímu pluku v Hradci Králové, se kterým pak odjel na ruskou frontu. Hned v první velké bitvě u Komarowa 12. září padl do ruského zajetí. Tak začala jeho dlouhá a krušná cesta po Rusku a Sibiři, zhoršovaná nezhojeným zraněním, neutěšenými podmínkami v zajateckých táborech, steskem po domově, rodné vesnici, rodičích a sourozencích. Jeho putování nakonec skončilo v červnu 1917 v zajateckém táboře v Jekatěrinoslavi, kde ve věku 27 let zemřel na tyfus. Jeho osobní deník - ručně šitý sešitek popsaný drobounkým rukopisem - se stal jediným svědectvím mladého člověka, jenž i přes nepříliš velké vzdělání dokázal zajímavě vylíčit všechny peripetie svého života v zajetí. Všímal si kladů i záporů ruského života, byl vstřícný a vnímavý k novým zkušenostem, neobyčejně silný v překonávání fyzických obtíží. Nebyl mu dán čas vstoupit do československých legií, přestože měl velmi silné vlastenecké cítění.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Můj zápisník od počátku světové války r. 1914 a doba mého zajetí v Rusku a v Sibiři