Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti

Kód: 7485115

Úplný název:

Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti (Topinka Daniel): Etablování muslimů a islámu na veřejnosti

Autor a popis:

Topinka Daniel, Barrister & Principal, 472 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
320 Kč (445 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 21.2.2018 dopoledne. 
 

Kniha přináší výsledky řady sociologických a antropologických výzkumů týkajících se etablování muslimů a islámu v českém prostředí a předkládá informace z perspektivy sociálně-vědného poznání, které proběhly v rozmezí let 2013–2015 v rámci výzkumu „Islám v ČR: etablování muslimů ve veřejném prostoru“. Ten byl součástí Programu bezpečnostního výzkumu České republiky v letech 2010–2015. Je příspěvkem do diskuse, která se v české společnosti v posledních letech rozpoutala.

Hlavní témata:
MUSLIMOVÉ A ISLÁM PO ROCE 1989
Jak se vyvíjel islám na českém území po roce 1989? Kolik muslimů v Česku pobývá? Jaký je jejich sociální a demografický profil? Kde se nalézají modlitebny a mešity? Jak vznikaly? Kdo je provozuje?

MUSLIMOVÉ A ISLÁM V PERSPEKTIVĚ SPRÁVY VĚCÍ VEŘEJNÝCH
Připadá v úvahu registrace II. stupně? Jak na islám a muslimy nahlíží „experti“? Jak je přijímán aktéry státní správy, samosprávy a neziskových organizací? Pobývají muslimové v lázních a nemocnicích a co jejich pobyt přináší? Kde se nalézají hroby muslimů? Jak jsou muslimové prezentováni ve zprávách bezpečnostních složek? Konvertují vězni k islámu? Co obnáší produkce halál potravin? Co se dozvíme o islámu z učebnic základních škol? Jaké zkušenosti nabyli učitelé základních škol s muslimskými dětmi a jejich rodiči?

MUSLIMOVÉ A ISLÁM OPTIKOU VEŘEJNOSTI A MÉDIÍ
Jaké jsou názory veřejnosti na islám a muslimy? Co si veřejnost myslí o vstupech islámu do veřejného prostoru? Jaký je obraz islámu v tištěných médiích? A jaký v televizním zpravodajství?

MUSLIMOVÉ O ISLÁMU, O SOBĚ A O NÁS
Jaké jsou názory muslimů o jejich životě v Česku? Jaké jsou jejich vlastní zkušenosti, podoby vyznávané víry? Co se píše v publikacích, které vydávají muslimské organizace? Co si podle muslimů o nich samotných myslí česká veřejnost? S jakými reakcemi ze strany veřejnosti se muslimové setkávají? Jak rozumí muslimové vstupům islámu do veřejného prostoru?
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Muslimové v Česku - Etablování muslimů a islámu na veřejnosti