Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku

Kód: 7325264

Úplný název:

Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku (Klapetek Martin):

Autor a popis:

Klapetek Martin, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 384 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Kniha se zaměřuje na význam náboženství jako identifikačního prvku při integraci muslimů do západních společností. V jednotlivých kapitolách si autor klade otázky, zda mohou náboženské aktivity muslimských organizací v Německu, Rakousku a Švýcarsku přispívat k integraci jejich členů a ke komunikaci mezi příslušníky různých národností.
Vedle historického přehledu, který mapuje etablování muslimského obyvatelstva na těchto územích, se kniha věnuje integračním otázkám výstavby mešit, výuky islámu na státních školách, budování hřbitovů nebo zapojení do mezináboženského dialogu.
Perspektiva srovnávací studie umožňuje analýzu situace v několika státech s jejich konkrétními podmínkami náboženského života a vystižení zajímavých odlišností ve vztazích většinových společností k muslimům. Kniha je určena všem zájemcům o problematiku evropského islámu, a to jak z řad religionistů, sociologů, politologů nebo humanitně vzdělaných čtenářů, tak i z řad širší veřejnosti, která sleduje aktuální demografický vývoj v Evropě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Muslimské organizace v Německu, Rakousku a Švýcarsku