Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Kód: 8742374

Úplný název:

Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky (Karlíková Iva): Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Autor a popis:

Karlíková Iva, Daranus, 192 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
188 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.1.2018 dopoledne. 
 

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní.
Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy:
„Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky (hodnotilo 3 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Romány pro ženy

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Romány pro ženy / Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky