Muslimští migranti a český sekulární stát

Kód: 7465018

Úplný název:

Muslimští migranti a český sekulární stát (Pavlíková Eva):

Autor a popis:

Pavlíková Eva, Pavel Mervart, 128 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
94 Kč (129 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha, kterou čtenářům předkládáme, je věnována různým aspektům života muslimů v České republice. Značná část textu se opírá o výzkumná zjištění z rozhovorů s muslimskými příchozími z mnoha různých zemí. Autorka zkoumala, co se podle jejich vlastních slov v jejich identitě migrací posílilo a co se pro ně naopak ukázalo jako nepotřebné. Součástí knihy jsou i informace o muslimské komunitě v ČR, o společných aktivitách muslimů, a o tom do jaké míry se u nás stýkají či nestýkají různé muslimské světy. Kniha je psána čtivým úsporným jazykem. Čtenář v ní nalezne i přímé citáty z rozhovorů, které autorka s muslimy žijícími v ČR vedla. V závěru nechává promluvit tři muslimy zamýšlející se nad budoucností a směřováním islámu ve světě, nad situací muslimské komunity v ČR a nad vyhlídkami soužití v multináboženském a multikulturním prostředí. Knihu doplňuje slovníček méně známých výrazů.

Eva Pavlíková vystudovala sociologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V minulosti se v oboru zabývala například bezpečnostní problematikou a stárnutím populace. V současnosti se věnuje především migraci a sociálnímu začleňování. Od roku 2004 pracuje jako výzkumná pracovnice v Centru pro studium migrace na KTF UK. Má zkušenosti s prací ve státní správě, soukromém i neziskovém sektoru. Eva Pavlíková je vdaná a má tři děti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Muslimští migranti a český sekulární stát do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Muslimští migranti a český sekulární stát.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Muslimští migranti a český sekulární stát (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Muslimští migranti a český sekulární stát bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Muslimští migranti a český sekulární stát doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Muslimští migranti a český sekulární stát