Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina

Kód: 7470126

Úplný název:

Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina (Gessenová Masha): Neuveritelný vzestup Vladimira Putina

Autor a popis:

Gessenová Masha, Akropolis, 404 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
243 Kč (349 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 29.11.2017 dopoledne. 
 

Když se v roce 1999 lidé kolem Borise Jelcina snažili najít náhradu za svého chradnoucího a cím dál méne oblíbeného prezidenta, padla jejich volba na tehdy témer neznámého Vladimira Vladimirovice Putina, muže bez tváre, o nemž si mysleli, že se jim snadno podarí dotvorit jej podle vlastních predstav. A skutecne, Rusko i pobláznený Západ byly rozhodnuty videt v nem progresivního vudce svých snu, dokonce i tehdy, když Putin nemilosrdne rozprášil ruská média, vyrval moc i bohatství z rukou byznysmenu a zlikvidoval krehce se rodící demokratické mechanismy. Behem nekolika let byly odstraneny všechny prekážky, jež by mu jakkoliv bránily v uplatnení nekontrolovatelné moci: opozicní hlasy byly umlceny, politictí protivníci a kritici vyhnáni do exilu nebo zavraždeni. Masha Gessenová tento príbeh zažila na vlastní kuži a podle toho o nem také hovorí. Její fascinující vyprávení o Putinove vzestupu a vláde je vynikajícím dílem žurnalistické literatury a ceskému ctenári prinese nejedno prekvapení.

Masha Gessenová (nar. 1967) je rusko-americká novinárka, spisovatelka a politická aktivistka. Patrí k nejhlasitejším a nejvýznamnejším odpurcum ruského prezidenta Vladimira Putina v západních médiích. Narodila se v moskevské židovské rodine, roku 1981 se s rodici prestehovala do Spojených státu a v roce 1991 presídlila zpet do Ruska, kde v následujících dvou desetiletích pracovala pro radu novin, casopisu a televizních stanic, nejprve jako reportérka a postupne na cím dál vyšších pozicích. Mimoto byla jednou z nejvýraznejších predstavitelek gay a lesbického hnutí v Rusku. Po nástupu Vladimira Putina k moci celila v pracovním i osobním živote cím dál vetším potížím. Koncem roku 2013 se rozhodla k návratu do Spojených státu, predevším kvuli obavám, že by jí v rámci všeobecného tažení proti homosexuálum mohly být odebrány její adoptované deti. Prispívá do rady významných novin a casopisu, napríklad The New York Times, The Washington Post, New Statesman, Vanity Fair a Harper’s Magazine. Je autorkou nekolika knih, vedle Muž bez tváre (2012) napríklad Words Will Break Cement. The Passion of Pussy Riot (Slova prorazí cement. Vášen Pussy Riot, 2014) ci The Brothers: The Road to an American Tragedy (Bratri. Cesta k americké tragédii, 2015) o bratrech Carnajevových.. Muž bez tváre byl dosud preložen do více než dvaceti jazyku.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Muž bez tváre - Neuveritelný vzestup Vladimira Putina