Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up

Kód: 8688922

Úplný název:

Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up (Veselská Magda):

Autor a popis:

Veselská Magda, Židovské muzeum v Praze, 120 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
84 Kč (100 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.10.2017 dopoledne. 
 

Katalog věnovaný Josefu Polákovi – významnému historiku umění, muzejníkovi a organizátorovi kulturního života v předválečném Československu, osobnosti, která výrazným způsobem ovlivnila podobu Židovského muzea v Praze – byl vydán v rámci stejnojmenné výstavy v Galerii Roberta Guttmanna (2. února – 19. března 2006). Josef Polák prosazoval ideály masarykovského Československa ve funkci ředitele státního Východoslovenského musea v Košicích. Zde rozvinul velmi progresivní a úspěšnou činnost v oborech muzejnictví, dějin umění, památkové péče a osvěty. Odborné aktivity soustředil především na výtvarné umění. Ve 30. letech 20. století pracoval rovněž na inventáři uměleckých sbírek některých státních zámků. Po návratu do Prahy byl Polák pro židovský původ ze státní služby vyhozen. V roce 1942 se stal hlavním kurátorem Židovského ústředního musea v Praze. Zde vytvořil koncepci budování sbírek, systém pro třídění, popis a evidenci liturgických předmětů, stanovil pravidla odborné péče. Zapojil se do odbojového hnutí navzdory tomu, že sám byl pro svůj židovský původ bezprostředně ohrožen na životě. V srpnu 1944 byl zatčen gestapem. Jeho stopa se ztrácí v lednu 1945 v Osvětimi. Katalog obdržel zvláštní cenu Gloria Musaealis v kategorii Muzejní publikace roku 2005.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Muž, který si nedal pokoj/ The Man Who Never Gave Up