Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání

Kód: 7336760

Úplný název:

Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání (Sheldrake Rupert): Osvobození vedy a oživení ducha svobodného bádání

Autor a popis:

Sheldrake Rupert, Fontána, 352 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
274 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Nejmylnější domněnkou vědy je názor, že věda již pochopila podstatu reality - že základní otázky jsou už zodpovězeny a nyní zbývá pouze dořešit detaily. V této knize vám Rupert Sheldrake, jenden z nejvíce průkopnických vědců současnosti, názorně ukáže, že věda je spoutaná domněnkami, které se změnily v dogmata. „Vědecký pohled na svět“ se stal souborem pouhých domněnek a vírou. Veškerá realita je podle něj hmotná či fyzikální a svět je strojem, jenž je tvořen neživou hmotou. Příroda dle tohoto pohledu postrádá jakýkoli smysl a vědomí není ničím víc, než pouhou fyzickou aktivitou mozku. Svobodná vůle je iluzí a bůh existuje jenom jako představa v lidské mysli, uvězněn v naší lebce. Rupert Sheldrake vědecky prozkoumává tato dogmata a předkládá přesvědčivé důkazy, že vědě by se dařilo lépe bez nich - byla by svobodnější, zajímavější a zábavnější.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Mylné domněnky vědy - Osvobození vědy a oživení ducha svobodného bádání