Mže / Berounka

Kód: 7432070

Úplný název:

Mže / Berounka (Šmíd Zdeněk): Putování po rekách

Autor a popis:

Šmíd Zdeněk, Paseka, 394 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
295 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.9.2017 dopoledne. 
 

Známý spisovatel Zdeněk Šmíd nás provází po dvou řekách – Mži a Berounce –, které jsou vlastně řekou jedinou. Po předchozích literárních putováních autora kolem jihočeských řek (v nakladatelství Paseka vyšly knihy Otava 2005 a Lužnice 2008) se autor tentokrát obrátil na západ od Prahy, aby nám představil svět kolem Mže i Berounky, historii krajiny a slavných měst, které na nich leží, příběhy a pověsti kolem říčních údolí, nevšední krásu jejich přírody i osudy významných lidí spojených s řekou a s jejím okolím. Zdeněk Šmíd vypráví hned vážně, hned s humorným nadhledem, poetickým i čtivým jazykem, který nezapře hlubokou znalost míst, o nichž se dozvídáme.

Kniha je obohacena i mnoha fotografiemi ze současnosti i z bohaté minulosti řeky. Nechybí ani obrazové přílohy, jimiž nás autoři seznamují s barevnou krásou kolem řek, které se vyplatí navštívit, či na nich dokonce vyplout na kánoi.

Zdeněk Šmíd (1937), prozaik a autor knih z vodáckého a turistického prostředí (Proč bychom se netopili, Za písní severu, Proč bychom se netěšili, S kytarou v Antarktidě, Jak se mají Májové), oblíbených zejména pro svůj laskavý humor.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Mže / Berounka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Mže / Berounka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Mže / Berounka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Mže / Berounka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Mže / Berounka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie České a slovenské dějiny