Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností

Kód: 7462992

Úplný název:

Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností (Skolnick Adam):

Autor a popis:

Skolnick Adam, Jota, 344 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
260 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 24.4.2018 dopoledne. 
 

Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností

Soutěžení ve volném potápění – sportovní disciplína, v níž jde o to potopit se do co možná největší hloubky na jedno nadechnutí – testuje hranice lidských schopností přežít v jednom z nejnehostinnějším prostředí na planetě. Unikátní a různorodá parta lidí, kteří holdují tomuto sportu na vrcholové úrovni, se běžně potápí desítky metrů pod hladinu oceánu a dosahují takových hloubek, že se jim vnitřní orgány deformují tlakem, ztrácejí ve tmě prostorovou orientaci a jedna jediná chybička by je mohla stát život.

Jen málokterý volný potápěč se zatím potopil do takové hloubky jako Nicholas Mevoli. Nick byl výjimečný mladý muž a přirozený talent: během jediného roku lámal rekordy. A zásluhou svého atraktivního vzhledu a mládí se navíc stal i hvězdou. Když tedy v roce 2013 dorazil na světově nejprestižnější soutěž ve volném potápění Vertical Blue, mělo se všeobecně za to, že jeho hvězdná kariéra bude pokračovat. Namísto toho se tato osudová soutěž stala jeho poslední a stín pochybností padl i na samotnou budoucnost volného potápění.

Zásluhou její nebývalé informovanosti a brilantnímu vypravěčskému stylu se knize Na jeden nádech daří zachytit Mevoliho bolestný, triumfální a v konečném důsledku tragický životní příběh a zároveň zmapovat současné snahy vrcholových potápěčů dosahovat navzdory vzrůstajícím rizikům stále nových rekordů. Výsledkem je mistrovský opus literatury faktu, dílo, jenž promlouvá mocným hlasem o lidské touze po posouvání hranic, ať to stojí, co to stojí.

Poutavé a působivé nahlédnutí do zákulisí podivuhodné a fascinující sportovní disciplíny volného potápění a příběh tragického a předčasného skonu největšího volného potápěče Ameriky.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Na jeden nádech - Volné potápění, smrt a touha pokořit hranice lidských možností