Na konci světa

Kód: 7260318

Úplný název:

Na konci světa (Pehe Jiří): Úvahy a glosy o povaze naší soucasnosti

Autor a popis:

Pehe Jiří, Prostor, 280 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
217 Kč (297 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2017 dopoledne. 
 

Kniha představuje výbor esejů a dalších textů, které spisovatel a politolog Jiří Pehe publikoval v různých periodikách mezi roky 2011 a 2015. Jejich ústředním tématem je myšlenka, že jsme svědky i aktéry zásadní proměny západní civilizace, tak jak ji známe od doby osvícenství.
Zatímco „zánik“ starého světa rozumu a modernity jsme schopni vidět a analyzovat, zrod nového, budoucího věku naší civilizace dokážeme jen stěží zahlédnout. Autor tento motiv rozebírá na různých úrovních, ať už pomocí pojmů, jako je globalizace a globální kapitalis¬mus, národní stát, nacionalismus, občanská společnost, masová média, masová kultura, liberální demokracie založená na politických stranách a ideologiích, anebo prostřednictvím literárních a filmových děl, jimž mnohdy vévodí bezútěšný katastrofismus.
Zvláštní pozornost věnuje Jiří Pehe také naší české realitě, respektive politické kultuře, národní mentalitě a institucím. Situace je u nás podle něj komplikovaná tím, že na nás dopadají všechny civilizační jevy, jako je globalizace či úpadek nebo proměna určitých institucí, ale zároveň jsou některé negativní jevy ještě zesíleny v důsledku diskontinuity našeho demokratického vývoje.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na konci světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na konci světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na konci světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na konci světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Na konci světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé