Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem

Kód: 70218430

Úplný název:

Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem (Svoboda Bohumil):

Autor a popis:

Svoboda Bohumil, Vyšehrad, 232 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
214 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Osobnost kardinála Františka Tomáška k sobě stále právem přitahuje pozornost badatelů. S prodlužujícím se odstupem jeví se jako postava vpravdě klíčová. Poprvé snad od doby Karla IV., v níž souzní cíle české společnosti a církve v plné harmonii boje o svobodu, lidská práva a celospolečenskou reformu. Autor této knihy, zkušený publicista PhDr. Bohumil Svoboda, si klade za cíl vystopovat a seřadit nejdůležitější události z průběhu dvaceti šesti let působnosti Františka Tomáška jako hlavy pražské diecéze a postupně via facti hlavy celé církve v tehdejším Československu. Narůstání jeho morální autority, oceněné nejvyššími církevními hodnostmi, vyvrcholilo v jeho uznání za symbol odporu celé české a slovenské společnosti proti komunistické diktatuře.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Na straně národa - Kardinál František Tomášek v zápase s komunistickým režimem