Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války

Kód: 2061619

Úplný název:

Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války (Kurowski Franz): Boje křižníků za druhé světové války

Autor a popis:

Kurowski Franz, Naše vojsko, 368 stran, jazyk - čeština, 2017

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
284 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 23.3.2018 dopoledne. 
 

O zániku flotil křižníků na všech světových mořích

Ať v severním Atlantiku, v Severním nebo Středozemním moři, v jižním Atlantiku nebo v Černém moři či v nekonečných dálkách Indického oceánu nebo Pacifiku, tam všude nesly křižníky hlavní tíhu námořní války. Buď jako rychlé průzkumné křižníky, jako křižníky protiletadlové nebo kladoucí miny nebo jako bojově silní hladinoví nájezdníci, ve všech případech prokázaly )činnost tohoto typu lodi. Ve válce proti dopravě přísunu po moři na jedné straně v boji proti lodím, které zásobovaly ponorky a pomocné křižníky na straně druhé operovaly osamoceně nebo v malých skupinkách. \při ochraně konvojů plnily svou úlohu během útoků nebezpečných vlčích smeček ponorek. Zdolány bombami a torpédy nebo granáty v nelítostných dělostřeleckých soubojích se potápěly a braly s sebou do hlubin své posádky.

Franz Kurowski, autor řady významných odborných knih ze současné vojenské historie, podrobně popisuje křižníkovou válku. Nestranně zpracované líčení kriticky hodnotí události a vrcholí tragickou kapitolou druhé světové války, a to únikem po Baltickém moři, který byl poslední velkou záchrannou akcí německého námořnictva.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie válek

 
Knihkupectví / Military / Historie válek / Na všech mořích - Boje křižníků za druhé světové války