Náboženské tradice Asie - 2

Kód: 8896930

Úplný název:

Náboženské tradice Asie - 2 (Werner Karel): Náboženská scéna Srí Lanky a jihovýchodní Asie. Náboženství v Cíne, Japonsku a Koreji.

Autor a popis:

Werner Karel, CAD PRESS, 400 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
321 Kč (475 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.9.2017 dopoledne. 
 

Wernerovy Náboženské tradice Asie mají pro českého čtenáře nepochybnou hodnotu originálního pokusu českého religionisty s výjimečně širokým rozhledem a zkušeností v teorii a praxi současného světového religionistického diskursu. Od studií filozofických, historických a indologických sledoval ve svých studiích vždy především zřetel kulturně srovnávací v dimenzích obecnějších otázek filozofických.
Jako sinolog mohu přínos průkopnického přístupu profesora Karla Wernera ocenit především z pohledu čtenáře jeho poučeného a inspirativního vhledu do historicky a myšlenkově nejednoduché problematiky východoasijského regionu. Běžné, zdánlivě univerzální kategorie religiózního myšlení tam často selhávají. A přece, anebo právě proto, je tak důležité zapojovat tento svébytný region do soumezných obrazů dějin a typologií různých soustav a tradic náboženských v náležité spojitosti se soustavami a tradicemi etickými, jako těmi aspekty filosofického myšlení, jež mají k religiozitě nejblíže.
Profesor Werner právě toto činí s nejvyšší mírou korektnosti a invence, bez zjednodušování, oduševněle, srozumitelně. Jako autor umí vyjít vstříc svému čtenáři, aniž by se vzdaloval meritu svého předmětu. Nové opravené a prohloubené vydání tohoto díla je záslužný počin.
V současné české odborné literatuře zůstanou nejspíše tyto jeho dva svazky nadlouho nezastupitelné. Jedinečnými zůstanou i kdybychom se v budoucnu, jak vřele doufám, dočkali od mladší generace orientalistů a religionistů jiných souborných děl, jako tolik potřebného aktuálního výrazu nové generace ideje obecné a srovnávací.
prof. PhDr. Oldřich Král, CSc.
Filozofická fakulta UK
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Náboženské tradice Asie - 2 do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Náboženské tradice Asie - 2.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Náboženské tradice Asie - 2 (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Náboženské tradice Asie - 2 bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Náboženské tradice Asie - 2 doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Spirituální literatura

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Spirituální literatura / Náboženské tradice Asie - 2