Náčelník

Kód: 9045430

Úplný název:

Náčelník (Anderson H. Allen):

Autor a popis:

Anderson H. Allen, Centrum ST, 312 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
294 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

NÁČELNÍK je životním příběhem Ernesta Thompsona Setona (1860-1946) - spisovatele, malíře, vědce a reformátora, který se narodil ve viktoriánské Anglii, ale již v šesti letech emigroval se svou rodinou do Kanady.
Historik Allen H. Anderson líčí Setonův život krok za krokem na pozadí dějin dynamicky se rozvíjející Ameriky, kde se pohraničí posouvá stále rychleji dál a dál na západ. Setonův osud se postupně naplňuje v prostředí, jehož kultura, společenské vztahy a příroda jsou dnes již dávnou minulostí. Kniha zobrazuje také Setonovu dramatickou cestu k vědeckému uznání, jeho roli při vzniku hnutí woodcraftu a skautingu, jeho slabost pro původní Američany, roli, kterou sehrál ve formování moderní ochrany přírody, ale odhaluje také jeho sebestřednost, rozpolcenost, vizionářství a útěk z reality.
NÁČELNÍK je příběhem jedné z posledních renesančních osobností západní civilizace, jednoho z posledních velkých utopistů, a zároveň je unikátní kronikou mizejícího Západu. Kniha obsahuje 16 stran fotografických příloh, z nichž většina u nás nebyla publikována.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Náčelník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Náčelník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Náčelník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Náčelník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Náčelník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé