Nad Evropou půlměsíc I.

Kód: 2463066

Úplný název:

Nad Evropou půlměsíc I. (Černý Karel): Muslimové v Cesku a západních spolecnostech

Autor a popis:

Černý Karel, Karolinum, 280 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
251 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.9.2017 dopoledne. 
 

Co spolehlivě víme o českých, evropských či amerických muslimech? Jsou skutečně tak odlišní? Jsou neintegrovaní a neschopní akceptovat principy, na nichž stojí fungování Západu? A co vlastně ovlivňuje naše mínění a formuje naše stereotypy při vnímání muslimských komunit žijících v západních společnostech?

Kniha pro laiky srozumitelnou formou a přístupným jazykem prezentuje výsledky mnohaletých systematických empirických výzkumů českých sociologů, religionistů, antropologů a sociálních geografů. Naznačuje odpovědi na aktuální otázky, aniž by se uchylovala k nepodloženým spekulacím a dojmům, jichž lze nabýt při sledování vždy nutně selektivních médií či dokonce otevřeně islamofobních internetových diskusí. Čeští muslimové jsou v drtivé většině velmi dobře integrovaní a někteří dokonce (semi)asimilovaní do většinové společnosti. Mají kvalitní vzdělání, práci a přátele i partnery z majoritní společnosti. Akceptují české zákony a nevidí nepřekonatelné překážky mezi životem v moderní sekulární společnosti a praktikováním islámu. Naopak jen velmi obtížně u nás lze nalézt muslimy separované či marginalizované. Postavení českých muslimů se tak podstatně liší od muslimů západoevropských, v mnohém spíše připomíná velmi úspěšné americké muslimy, žijící svůj „americký sen“.

Kniha však otevřeně upozorňuje i na některé potenciální problémy a rizika s ohledem k budoucí integraci: na vnitřní dynamiku muslimské komunity, neinformovanost české veřejnosti o islámu, danou např. úrovní školních učebnic, nebo na rostoucí islamofobii, která může doposud dobře integrované muslimy přimět k dobrovolné separaci v bezpečí vlastní komunity.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nad Evropou půlměsíc I. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nad Evropou půlměsíc I..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nad Evropou půlměsíc I. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nad Evropou půlměsíc I. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nad Evropou půlměsíc I. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu