Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti

Kód: 7552087

Úplný název:

Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti (Hurdík Jan):

Autor a popis:

Hurdík Jan, Wolters Kluwer, 136 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (250 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.11.2017 dopoledne. 
 

Autor se v knize věnuje otázkám „procesní ekonomie“ z pohledu účastníků soudního řízení, ekonomickým a sociálním rizikům spojeným s vedením civilního procesu a míře „privatizace“ služeb spojených s poskytováním spravedlnosti. Zkoumá právní regulaci hrazení nákladů řízení, jejich výše, rozložení a konečné zátěže mezi stranami sporu, soudy, resp. třetími osobami, a dospívá tak k závěrům o účinnosti a dopadu systému nákladů řízení uplatněného v civilním procesu České republiky z pohledu základních práv, která se stále intenzivněji prosazují i do oblasti práva soukromého a do rozhodovací praxe soudů (tzv. horizontální účinek základních práv v soukromoprávních vztazích). Úskalí soudního řízení zejména z formální a ekonomické stránky jsou tak konfrontována s přístupem ke spravedlnosti jako jedním z nejvýznamnějších lidských a občanských práv moderní doby. Autor tak popisuje tendence, které jsou silné v judikatuře Evropského soudu pro lidská práva, potažmo v judikatuře Ústavního soudu ČR, ale již slabší v oblasti obecné justice a v literatuře z oblasti civilního procesu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Náklady občanského soudního řízení a rovný přístup účastníků ke spravedlnosti