Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina

Kód: 8705701

Úplný název:

Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina (Kovářík Jiří): Pameti kapitána Parquina, príslušníka 20. jízdního mysliveckého a 2. gardového jízdního mysliveckého pluku

Autor a popis:

Kovařík Jiří, Elka Press, 344 stran, jazyk - čeština, 2007

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
194 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Napoleonův kavalerista jsou neobyčejně barvité paměti, zahrnující příběh dvanácti let života jednoho napoleonského jezdce. Napsal je Charles-Denis Parquin, který se dal jako šestnáctiletý zapsat k 20. pluku jízdních myslivců. Prošel bitvami u Jeny a Pruského Jílového i ruským zajetím, bojoval v tažení na Dunaji roku 1809, pak válčil na Pyrenejském poloostrově s Brity i se španělskými povstalci. Byl přijat k jízdním myslivcům císařské gardy a s nimi se bil v řadě střetů až do jara roku 1814, kdy byl osobně přítomen Napoleonovu odjezdu na Elbu. Jeho paměti vyprávějí nejen o těchto bojích, ale i o mnoha láskách, vášních a o řadě soubojů. Čtou se jako dobrodružný román, avšak toto kritické vydání, pořízené Jiřím Kovaříkem, dokládá, že jde o životní příběh svrchovaně autentický a pravdivý.
Paměti Charlese-Denise Parquina, kapitána jízdních myslivců a gardových jízdních myslivců, patří k tomu nejlepšímu a nejživějšímu, co účastníci napoleonských válek ve svých vzpomínkách zachytili. Je to neobyčejně barvitý příběh dvanácti let života jednoho napoleonského jezdce, jenž vypráví o slavných bitvách, spoustě bojů, mnoha láskách i vášních, o řadě soubojů. I když se čte jako román, tvoří skvěle psanou výpověď, kterou její autor, ač vyprávěl hlavně o sobě, příliš nepřikrášlil a nikterak nepřekroutil. První překlad do češtiny je zároveň kritickým a komentovaným vydáním, v němž zjistíte, že kapitánem Parquinem uváděná jména i události dokonale odpovídají archivním záznamům.
Napoleonův kavalerista, představovaný v této podobě napoleonským historikem, překladatelem a autorem literatury faktu Jiřím Kovaříkem, je četbou, která vás doslova vtáhne do barvité doby napoleonských válek, do života Napoleonových jezdců, jimž ležel svět pod nohama koní, ženy v náručích a slávu si dobývali čepelemi šavlí.
Kniha je bohatě ilustrována dobovými ilustracemi Myrbacha, Dupraye, Wolkera, Sergenta a Roye.

Nahlédnout do Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina Nahlédnout do Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Napoleonův Kavalerista - Paměti kapitána Parquina