Národní očista - Retribuce v poválečném Československu

Kód: 2001838

Úplný název:

Národní očista - Retribuce v poválečném Československu (Frommer Benjamin): Retribuce v poválecném Ceskoslovensku

Autor a popis:

Frommer Benjamin, Academia, 508 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
292 Kč (425 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha osvětluje stíhání více než jednoho sta tisíc podezřelých válečných zločinců a kolaborantů prostřednictvím českých soudů a trestních komisí po 2. světové válce. Poprvé vyšla v britském nakladatelství Cambridge University Press v roce 2005 a pro českého čtenáře může být pro svůj pohled na československou cestu od nacistické okupace ke stalinistické diktatuře v mnohých směrech překvapením. Autor (ročník 1969, přednáší dějiny na Northwestern University v USA) prostudoval naše domácí archivní prameny, důkladně se seznámil i s nedávno publikovanými dílčími českými historickými pracemi a publikacemi významných francouzských, anglických a amerických historiků, a mohl tak představit vlastní názor na smysl a výsledky retribuce v poválečném Československu. Na rozdíl od publikací, které vykreslují retribuci spíše jako politickou spravedlnost prosazovanou komunisty, autorova práce, oproštěná od jakýchkoliv politických vlivů anebo stále se opakujících tradičních zkreslujících výkladů, je dokladem, že až do Února 1948 existovala u soudů a příslušných komisí upřímná snaha o objektivní posouzení viny. Potrestání kolaborantů a válečných zločinců představovalo opravdový, i když problematický pokus vyrovnat se se zločiny minulosti, včetně těch, které spáchali sami Češi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Národní očista - Retribuce v poválečném Československu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Národní očista - Retribuce v poválečném Československu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Národní očista - Retribuce v poválečném Československu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Národní očista - Retribuce v poválečném Československu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Národní očista - Retribuce v poválečném Československu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Národní očista - Retribuce v poválečném Československu