Národní parky Evropy

Kód: 7391162

Úplný název:

Národní parky Evropy (Anděra Miloš):

Autor a popis:

Anděra Miloš, Slovart, 976 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
1 599 Kč (1 999 Kč)
  / ks  
koupit
 

První kompletní přehled národních parků Evropy. Naprosto ojedinělé dílo celoevropského významu. Základ tvoří ucelený přehled národních parků Evropy (celkem 380 parků ve 33 zemích), prezentovaných podle významu a rozsahu. Parky jsou v encyklopedii uspořádány podle států. Vlastnímu přehledu národních parků předchází úvodní kapitola, která nastiňuje historii a vývoj NP v Evropě. Součástí úvodní kapitoly je i přehledná mapa Evropy s vyznačením všech NP.
U každého NP je uvedena základní charakteristika - poloha, velikost a historie parku, popis zdejších přírodních úkazů, významné lokality vhodné k návštěvě atd., to vše doplněno schématickým znázorněním polohy parku v dané zemi a informační mapou národního parku (případně i logem příslušného národního parku), nechybí ani údaje o dostupnosti chráněného území, informačních střediscích a aktuální internetové kontakty na správy jednotlivých parků. Základním prostředkem k představení parku je bohatá a kvalitní fotografická výbava s rozmanitými náměty (celkové pohledy, detaily krajinných celků, interiéry typických či význačných ekosystémů, rostliny a živočichové, případně významné turistické a historické objekty v rámci parku). U některých národních parků jsou připojeny i různé zajímavosti týkající se přírodních poměrů (flóry, fauny, podnebí, geologie apod.), doplněné alternativně kromě fotografií i barevnými kresbami, schématy a grafy.
Závěrečný oddíl je věnován stručnému přehledu dalších významných velkoplošných chráněných území Evropy, které nemají status NP, jsou však důležité z jiných důvodů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Národní parky Evropy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Národní parky Evropy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Národní parky Evropy (hodnotilo 5 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Národní parky Evropy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Národní parky Evropy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky