Národní parky středozápadu USA

Kód: 8582258

Úplný název:

Národní parky středozápadu USA (Hanousek Ladislav):

Autor a popis:

Hanousek Ladislav, Ladislav Hanousek, 216 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
172 Kč (260 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.9.2017 dopoledne. 
 

Po úspěšné knížce "JIHOZÁPAD USA - průvodce po národních parcích a velkých městech Jihozápadu USA" , která vyšla v roce 2013, vydává nyní autor průvodce po národních parcích Středozápadu. Stejně tak, jako tomu bylo u předchozí publikace, je i tato jakýmsi volným návodem, jak během dvou týdnů navštívit to nejkrásnější, co tato oblast Spojených států nabízí.

Nejznámějším a jistě i nejatraktivnějším místem Středozápadu USA, které knížka popisuje, je Yellowstonský národní park. Ale velmi hezké jsou i národní parky Grand Teton a Rocky Mountain, emocionální je bojiště generála Custera u Little Bighorn, obdivuhodná je plastika čtyř amerických prezidentů ve skále u Mt. Rushmore, překrásný je národní park Badlands. Čtenář najde v knížce informace o tom, jak přenocovat v legendárním městě Daedwood, kde byl zastřelen Divoký Bill, jak objevit nejhezčí místa u Devil´s Tower, jak nalézt tajemný indiánský symbol Medicine Wheel v Bighorn Mountains. Ale také co je možné vidět v národním parku Craters of the Moon, kde hledat vodopády Shoshone Falls. Knížka zavádí čtenáře i do mormonského hlavního města Salt Lake City a popisuje podrobně cestu k nejznámější závodní rychlostní dráze na světě Bonneville Salt Flats. Velký prostor věnuje autor i dosud málo známému národnímu parku Grand Staircase Escalante a podrobně jsou popsány i nejzajímavější stavby na indiánském území v národním parku Mesa Verde.

K typickým parkům Středozápadu přidává autor ještě několik krásných míst na Jihozápadě, která se nevešla do knížky předchozí: Navajo Loop Trail v Bryce Canyon, či úchvatnou Delicate Arch v národním parku Arches.

A nakonec je v knížce i velmi podrobně a prakticky popsána cesta na dno Grand Canyon k řece Colorado a k mystickému Phantom Ranch. Ta cesta, která je naprosto neopakovatelná, nádherná a přitom snadno uskutečnitelná, když máme dobré informace. Cílem průvodce není ale jen popis krásných míst. Jsou v něm navíc uvedeny zcela praktické rady jak si v USA nejlépe vypůjčit auto, načepovat benzín, zajistit nocleh, či nakoupit jídlo. Přidáno je i několik obecných zdravotních rad. Knížka s mnoha obrázky může tedy posloužit jak těm, kteří se chtějí pustit do velkého dobrodružství sami, tak i těm, kteří se do USA chystají s cestovní kanceláří. Anebo i všem, kteří mají prostě rádi krásnou přírodu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Národní parky středozápadu USA do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Národní parky středozápadu USA.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Národní parky středozápadu USA (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Národní parky středozápadu USA bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Národní parky středozápadu USA doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Národní parky středozápadu USA