Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza

Kód: 2461886

Úplný název:

Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza (Karlas Jan):

Autor a popis:

Karlas Jan, Karolinum, 220 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
187 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha přináší v českém i mezinárodním kontextu první soustavné srovnání systémů národní parlamentní kontroly záležitostí EU, jež zahrnuje všech 27 současných členských států. Ukazuje, že silné kontrolní mechanismy záležitostí EU nejsou typické pouze pro severské země (Dánsko, Finsko, Švédsko), ale i pro většinu nových středoevropských a východoevropských členských států.
Studie současně předkládá zatím první rozsáhlejší teoreticky informované a metodologicky propracované vysvětlení rozdílů v síle kontrolních mechanismů v rozšířené EU. Dospívá k závěru, že za přítomností silné kontroly v uvedených zemích zpravidla stojí jejich relativně pozdní vstup do EU a hlubší institucionální vzory v domácích politických systémech. Dvě kapitoly studie obsahují i podrobný výklad kontrolních mechanismů dvanácti členských států, které můžeme považovat za případy silné kontroly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Národní parlamenty a kontrola evropských záležitostí: komparativní analýza