Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období

Kód: 8649530

Úplný název:

Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období (kol.): Sborník z mezinárodní vedecké konference

Autor a popis:

Kol., Masarykův ústav AV ČR, 156 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
73 Kč (100 Kč)
  / ks  
koupit
 

Sborník shrnuje příspěvky z mezinárodní vědecké konference Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období uspořádané 26.–27. října 2004 v Praze Masarykovým ústavem AV ČR, Instytutem Historii univerzity v Opolí a Historickým ústavem AV ČR. Dvanáct historiků z Prahy a Opolí se zde na základě nejnovějších výzkumů zabývá různými aspekty sledovaného problému – například postavením Bělorusů a Moravců v Polsku, obrazem Ukrajinců a Čechů v dobovém polském tisku, otázkou Kašubů a jejich odrazem v československé publicistice dvacátých a třicátých let, ochranou národnostních menšin v meziválečném Česko slovensku i česko-slovenskými vztahy za první a druhé republiky. Publikované práce prohlubují dosavadní poznání jedné z významných komponent moderních středoevropských dějin a předkládají k diskuzi řadu podnětných závěrů.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Národnostní otázka v Polsku a Československu v meziválečném období