Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století

Kód: 2105079

Úplný název:

Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století (Malacka E.): Anotovaná bibliografie

Autor a popis:

Malacka E., Ústav evropské etnologie, 223 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
220 Kč (300 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Výběrová anotovaná bibliografie umožňuje snadnější orientaci v cenných materiálech, které české společenské časopisy druhé poloviny 19. století - Besedy lidu, Čas, Květy, Obzor, Osvěta, Světozor a Zlatá Praha - obsahují nejen z hlediska etnologického, ale také z historického, uměleckohistorického a literárního. Součástí publikace je úvodní studie o úloze novin a časopisů v českém společenském vývoji 2. poloviny 19. století, spojená s charakteristikou excerpovaných periodik. Jádrem publikace jsou dva bibliografické soupisy: první obsahuje autorsky seřazené textové příspěvky (2.563 záznamů), druhý soupis zahrnuje vyobrazení (1.146 záznamů). Pro lepší orientaci uživatele sestavil autor k textové i obrazové části věcné rejstříky a k textové části také rejstřík jmenný. 
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Národopisné materiály v českých kulturně-historických časopisech 2. poloviny 19. století