Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel

Kód: 8735044

Úplný název:

Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel (Dub Michal, Lukeš Petr, Břínek Miroslav):

Autor a popis:

Dub Michal, Lukeš Petr, Břínek Miroslav, Jakab, 34 stran, jazyk - CZ, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
71 Kč (103 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2017 dopoledne. 
 

Vůbec první letecké závody na území mladého Československa pořádal Československý Aviatický klub pod protektorátem prezidenta T. G. Masaryka ve dnech 11. a 18. září 1921 na letišti ve Kbelích. Tento letecký svátek nazvaný „Národní letecký meeting“ byl rozdělen do několika dílčích soutěží, ve kterých se hodnotila výška, rychlost a obratnost, a závěrečného okružního letu republikou, ve kterém nešlo pouze o rychlost, ale i o hospodárnost a spolehlivost. K jednotlivým soutěžím bylo přihlášeno celkem 26 letadel, z toho 11 strojů domácího původu, devět francouzských strojů a šest strojů německo-rakouského původu.
Publikace popisuje velmi podrobně dva první letecké závody, doplněno mnoha dobovými fotografiemi.

 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Věda a technika

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Věda a technika / Naše první rychlostní závody - Po stopách československých křídel