Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu

Kód: 7043805

Úplný název:

Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu (Kalvas František):

Autor a popis:

Kalvas František, Vydavatelství Západočeské univ, 162 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
190 Kč (257 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace vychází z aktuálně obhájené autorovy disertace a empiricky zkoumá proces nastolování agendy. Nejprve je tu rekapitulována teorie a rozebrána metodologie výzkumu tohoto procesu. V jednotlivých kapitolách je pak empiricky ověřována: (1) podstata fungování tohoto procesu, (2) role struktury mediálního obsahu, (3) role přímé osobní zkušenosti, (4) role interpersonální komunikace a (5) role genderu. V závěru autor shrnuje získané výsledky a uvažuje, jak může celý proces a metody jeho výzkumu do budoucna ovlivnit nástup internetu.Úryvek z úvodu:Kniha se zabývá teorií nastolování agendy (agenda-setting theory). Tato teorie popisuje, jak se problémy a témata stávají důležitými ve veřejném mínění, v obsazích masových médií a uvnitř politického aparátu a jaké jsou důsledky takového „nastolení“ témat a problémů. Tento proces je formován množstvím vlivů a také ovlivňuje mnoho subjektů. Lze se tu podrobně seznámit se dvěma základními teoretickými liniemi, které se nastolováním agendy zabývají. Jedna z nich zkoumá, jak jsou problémy nastolovány uvnitř politického aparátu. Ve druhé je primárně kladen důraz na to, jaký mají vliv masová média na utváření veřejného mínění ohledně důležitých problémů a témat. Tato kniha se drží především druhé linie, výhradně je jí věnována její empirická část (4.–7. kapitola). Obě linie výzkumu nastolování agendy jsou samozřejmě rekapitulovány v části věnované teorii a metodologii výzkumu studovaného procesu (2. a 3. kapitola).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Nastolování agendy: Role masové a interpersonální komunikace, osobní zkušenosti a genderu