Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru

Kód: 7478324

Úplný název:

Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru (Vodáková Jana):

Autor a popis:

Vodáková Jana, Wolters Kluwer, 208 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
351 Kč (430 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pohled na řízení veřejného sektoru se v souvislosti s probíhající reformou veřejných financí významně mění. Zatímco tradičně bylo řízení ekonomických systémů chápáno spíše jako zabezpečování zdrojů pro průběžné plnění předem nastavených funkcí a zavedených postupů, v současnosti se pozornost stále více přesunuje ke snaze o dosažení plánovaných cílů a výkonů za současného optimálního využívání dostupných zdrojů. Řízení ekonomických systémů veřejného sektoru by tedy mělo být na jedné straně poměřováno ve vztahu ke skutečně dosaženým cílům a na straně druhé k tzv. konceptu 3E, tj. efektivnosti, hospodárnosti a účelnosti. V praxi veřejného sektoru se přitom mnohdy stále ještě setkáváme s pouhým průběžným monitorováním stavu čerpání přidělených rozpočtových prostředků.

Praktickému zavedení ekonomického řízení do oblasti veřejného sektoru může zásadně napomoci využívání moderních tzv. manažerských nástrojů, které se osvědčily nejen u podnikatelů, ale také u nejrůznějších subjektů veřejného sektoru v mnoha vyspělých zemích světa. Kniha se proto zaměřuje na představení vybraných nástrojů řízení snadno použitelných v prostředí českého veřejného sektoru. Kromě úvodní kapitoly jsou všechny následující kapitoly knihy věnovány vždy jednomu z těchto nástrojů, a to finančnímu účetnictví, manažerskému účetnictví, programovému financování a rozpočtování, finanční analýze, Cost – Benefit analýze a benchmarkingu.

Cílem jednotlivých kapitol je kromě obecného představení vybraného nástroje, stručného popisu jeho významu a možností uplatnění pro ekonomické řízení, také uvedení praktických příkladů jeho aplikace u subjektů veřejného sektoru. Z tohoto důvodu je kniha přínosná nejen pro rozšíření teoretických poznatků, ale také jako praktická inspirace pro manažery z oblasti veřejného sektoru, jakým způsobem zkvalitnit proces řízení a propojit jej s konceptem 3E.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Nástroje ekonomického řízení ve veřejném sektoru