Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa

Kód: 8740709

Úplný název:

Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa (Balcar Vladimír, Jirásek Zdeněk, Siostrzonek Jiří, Smičková Olga):

Autor a popis:

Balcar Vladimír, PositiF, 204 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
255 Kč (345 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha představuje výběr z kolekce objevených fotografií rodáka ze Rtyně v Podkrkonoší Václava Balcara (1892–1970). Vyučil se malířskému řemeslu, záhy začal fotografovat a tak když byl v roce 1914 povolán k 74. pěšímu pluku rakousko-uherské armády, fotografoval život vojáků v zákopech v Haliči, po zajetí na ruské frontě pobyt v zajateckých táborech, práce u selského dvora na Ukrajině a po nástupu do čs. legií boje v okolí Samary, Buzulku a Nikolajevky a potom pořídil i bohatý obrazový materiál o cestě do Vladivostoku a lodí přes Japonsko, Filipíny, Guamu a Havaj do USA a přes Francii do nově vzniklého Československa.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Návrat domů aneb cesta legionáře Václava Balcara kolem světa