Návrat zmizelého letce

Kód: 8706783

Úplný název:

Návrat zmizelého letce (Březinová Taťana, Černý Mikuláš): Pátrání po dramatickém osudu ceského polárníka Jana Breziny

Autor a popis:

Březinová Taťana, Černý Mikuláš, RYBKA, 320 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
69 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 22.11.2017 dopoledne. 
 

„Jan Březina letí na severní pól!“ hlásaly palcové titulky českých prvorepublikových novin. Podle senzační zprávy se nachází třiadvacetiletý letec a mechanik na palubě letadla legendární sovětské Papaninovy výpravy. To bylo v roce 1937. Ale o necelý rok později, jedné březnové noci, je v Moskvě z neznámých důvodů zatčen. Od té doby jej rodina nikdy nespatřila. Po Janově dramatickém osudu a okolnostech jeho násilné smrti pátrala rodina více než půl století…

Autoři knihy - Březinova neteř a prasynovec - ve svém strhujícím vyprávění krok za krokem odhalují výjimečnou životní a profesionální dráhu slavného polárníka, jehož vítal Stalin, aby ho nechal krátce nato poslat bez řádného rozsudku na smrt. Taťana Březinová a její syn Mikuláš Černý umožní čtenáři nahlédnout do tajných archivů a unikátních dokumentů, které už vydaly svá svědectví o tom, jak zemřel nejen legendární český polární letec Jan Březina, ale i stovky tisíc dalších v letech „velkého teroru“.
Knížka Návrat zmizelého letce je také výpravou za jiskřivým sněhem, který září proti modrému nebi v místě, jež po staletí dobývaly slavné expedice po souši, na lodích i ve vzduchu, a které přineslo zkázu mnoha statečným mužům.
Na ovládnutí severního pólu se jakožto účastník výpravy, která položila základ modernímu výzkumu Arktidy, podílel i československý rodák Jan Březina. Touto knihou se vrací - do naší paměti.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Návrat zmizelého letce do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Návrat zmizelého letce.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Návrat zmizelého letce (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Návrat zmizelého letce bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Návrat zmizelého letce doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Beletrie pro dospělé

 
Knihkupectví / Beletrie pro dospělé / Návrat zmizelého letce